Jesteś tutaj: Home Aktualności Krzysztof Lachowicz - wystawa.

waves!

Krzysztof Lachowicz - wystawa.
Środa, 17 Styczeń 2018 12:03

Wystawa fotografii naszego kolegi klubowego Krzysztofa Lachowicza w Galerii Fotoklubu Zamek, która trwała w dniach: 16.10.-29.11.2017r.
"Ludzie stamtąd" to portrety ludzi żyjących w małych miasteczkach, wsiach i większych miastach - ludzi z różnych środowisk, różnych profesji. Kamera rejestruje codzienny trud życia, ale też zabawę czy lokalne święta i festyny. Czarno-biała fotografia doskonale oddaje momenty szczególne życia tych ludzi, ich nastroje, codzienność egzystencji, smutki i radości...
Krzysztof Lachowicz - fotograf, diaporamista - fotografuje od niepamiętnych (swoich) czasów. Fotografował aparatami średnioformatowymi już w podstawówce. Pod koniec lat 70-tych zainteresował się diaporamą; zdobył wiele nagród w tym tych najbardziej prestiżowych na imprezach diaporamowych w Lubinie i Szczecinie. Fotograf aktu, również abstrakcjonista, fotograf wciąż poszukujący - jak sam o sobie mówi. Fotografuje technikami tradycyjnymi (w tym otworkowo), ale też uprawia fotografię natychmiastową i oczywiście cyfrową. Autor i współautor wielu wystaw. Członek Fotoklubu Zamek w Szczecinie, ale też Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego, członek elitarnej grupy twórczej "Krovvka".
pl ls1 ls2 ls4
ls3 ls10 ls16 wystawa