Jesteś tutaj: Home Archiwum

waves!

Plener "PORT"
Środa, 14 Lipiec 2010 22:08
Na przełomie czerwca i lipca grupa członków i sympatyków Fotoklubu Zamek wzięła udział w kilkudniowym plenerze fotograficznym w porcie szczecińskim korzystając z uprzejmości i gościnności gospodarzy portu szczecińskiego Dyrekcji Zarządu Portu ,Portu Gryf, WOC, spółek portowych, dokerów i załóg statków.
Fotografowaliśmy zabytkowe dziewiętnastowieczne budynki magazynowe i techniczne portu, dźwigi i infrastrukturę, składy i place, statki i ich załogi. Obserwowaliśmy i utrwalaliśmy pracę portowców i marynarzy. Podziwialiśmy panoramę Szczecina i portu ze szczytu Elewatora Ewa. Udało nam się uwiecznić ginące niestety piękno architektury starej rzeźni miejskiej na Łasztowni, załadunek węgla na Basenie Górniczym z użyciem wywrotnicy wagonów. Wrażenia , widoki , światło, pogoda wspaniałe! Wisienką na torcie był rejs pchaczem po porcie i możliwość fotografowania z wody.
W plenerze udział wzięli Beata Bogusławska(AFRP), Anna Klinkosz(AFRP), Joanna Majewska (sympatyk z Gdyni), Agnieszka Żychska(AFRP), Andrzej Czapiewski, Cezary Dubiel(AFRP), Marian Fidos, Krzysztof Kowalczyk(AFRP), Witold Król (sympatyk z Poznania, kolejny raz na naszym plenerze), Andrzej Krupiński, Michał Nowakowski i Zbigniew Pryjmak (AFRP).
Efekty pleneru w zakładce "Galerie" lub bezpośrednio tu.