Jesteś tutaj: Home Archiwum

waves!

KOMUNIKAT
Sobota, 02 Październik 2010 22:10

Tylko do 12 października można zgłaszać prace na XXXI POMORSKIE SPOTKANIA Z DIAPORAMĄ. Karty zgłoszenia (można przesłać mailem) oraz regulamin konkursu 
do pobrania z naszej strony.

Diaporama to dziedziną sztuki, którą należy umiejscowić pomiędzy fotografią a filmem.
Sam termin powstał we Francji 52 lata temu z połączenia 2 słów, tj. Diapozytyw (błona odwracalna) i Panorama (tu w znaczeniu film, obraz kinowy kinowy).
Diaporama współczesnie jest spektaklem audiowizualnym, w którym autor poddaje widza zaplanowanemu oddziaływaniu obrazów, dźwięków, barw i treści. Według znawców, cechą charakterystyczną diaporamy jest powstanie tzw. trzeciego obrazu, nie istniejącego faktycznie, a będącego tylko wynikiem świadomego nałożenia dwóch lub kilku obrazów emitowanych z kilku źródeł podczas projekcji.
Od roku 1980 w Szczecinie organizowany jest konkurs Pomorskie Spotkania z Diaporamą, który od sześciu lat jest prestiżową imprezą międzynarodową , jedną z trzech w Europie organizowaną pod patronatem Federation Internationale de l'Art Photographique (ORGANIZACJA ZRZESZAJĄCA FOTOGRAFIKÓW Z 85 KRAJÓW). Poza autorami polskimi w szczecińskim konkursie biorą udział diaporamiści m.in.z Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Włoch, USA.

PROGRAM RAMOWY
Sesja preselekcyjna - 5.11.2010.- początek g.11.00,
Projekcje konkursowe i specjalne - 6.11.2010,
Pokaz galowy i ogłoszenie wyników - 7.11.2010 zakończenie ok. g. 13.30.
Bliższe szczegóły zostaną podane w najbliższych dniach po zamknieciu zgłoszeń.