Jesteś tutaj: Home Archiwum

waves!

"Detal w architekturze Szczecina"
Środa, 15 Czerwiec 2011 15:13

detalgpumplakatW imieniu Fotoklubu Zamek zapraszam serdecznie w czwartek 16 czerwca 2011 o godzinie 14.45 do Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta Szczecina na wernisaż wystawy fotograficznej „ DETAL W ARCHITEKTURZE SZCZECINA".

Autorami prac są Katarzyna Antoniak, Beata Bogusławska, Anna Klinkosz, Regina Wypych, Violetta Tarnowska, Beata Wojtunik, Katarzyna Misiura, Maja Czajkowska, Andrzej Czapiewski, Jacek Furtak, Cezary Dubiel , Marian Fidos, Andrzej Krupiński, Ryszard Sztraus, Krzysztof Kowalczyk, Wiesław Jaskulski, Antoni Prażanowski, Marcin Kuta, Łukasz Mateńko, Zbigniew Pryjmak i Roman Drochomirecki.

Serdecznie zapraszamy!

 

[Aktualizacja] W galerii w dziale wspólnego autorstwa znajdują się 22 prace które były prezentowane na wystawie. W galerii bedą sukcesywanie uzupełniane.

Zespół fotoklubu (niekompletny) [fot. Andrzej Krupiński] Obecna wystawa to próba spojrzenia na piękno architektury Szczecina przez pryzmat detalu architektonicznego. Bowiem to co powoduje, że budynek posiada indywidualne cechy wyróżniające go wśród innych to czasem bryła ale zawsze detal. Ba nawet od tegoż detalu wielokrotnie nazywa się na przykład kamienicę pod baranami, orłem, pałac pod globusem. Niestety w obecnej architekturze przeważnie mamy co najwyżej klatkę pod czterdziestym szóstym. Szkoda trochę odarcia z detalu współczesnych budowli, tym bardziej powinniśmy dbać czy tak jak my fotograficy utrwalać te elementy, będące często prawdziwymi perłami i dziełami sztuki.

tekst Cezary Dubiel.