Jesteś tutaj: Home Archiwum

waves!

Na Zamku – „STĄD JESTEM” - Cezary Dubiel

Cezary DubielNa Zamku – „STĄD JESTEM” - Cezary Dubiel
Od 24 marca 2009  w  Galerii „f” obok Kina Zamek będzie można oglądać wystawę artysty fotografika Cezarego Dubiela noszącą tytuł „Stąd jestem” i  zorganizowaną przez Fotoklub Zamek  . Jest to kolejna indywidualna ekspozycja prezentująca dorobek twórczy fotografików skupionych w tej grupie.
Cezary Dubiel  w lipcu  ubiegłego roku został przyjęty do Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej  i uzyskał status artysty fotografika .Uczestniczył w około czterdziestu wystawach  ale ta jest dla niego wyjątkowa. Jest pierwszą indywidualną prezentacją prac po uzyskaniu tytułu twórcy. Cezary Dubiel w kilkunastu prezentowanych pracach przedstawia Pomorze – miejsce szczególne  i jemu szczególnie bliskie . Tu się urodził , pracuje , mieszka i tu tworzy . Pomorskie krajobrazy , architektura , przyroda , ludzie są dla niego inspiracją i fascynacją. Czerpie z tego bogactwa pełnymi garściami w czasie swoich spacerów , wypraw , i plenerów właściwie zawsze z obecnym aparatem fotograficznym . Owoc działań twórczych autora z ostatniego roku możemy zobaczyć na wystawie – prace przedstawiające Szczecin , Świnoujście , okolice Drawska , Gryfic ,Kołobrzegu , Kamienia Pomorskiego i wielu innych miejsc . Artysta zrezygnował z kolorów i skupił się na kompozycji , świetle ,nastroju , klimacie  i osobistym sposobie spostrzegania rzeczy dla innych niedostrzegalnych. Czarno-białe fotografie mają symbolizować również powrót autora do początków jego fotograficznej drogi . Tak więc „Stąd jestem ” zyskuje kolejny wymiar w artystycznym credo autora.
Wystawę w Zamku oglądać można od 24 marca do 19 kwietnia .W maju ekspozycja powiększona o kolejne prace przeniesiona będzie do rodzinnego Świnoujścia do Galerii Na Poddaszu .
Autor i Fotoklub Zamek zapraszają wszystkich miłośników fotografii i Pomorza we wtorek 24 marca o 16.55 na wernisaż do Galerii "f" w Zamku Książąt Pomorskich ( wejście A, I ptr.,  obok kina)

www z galeria